titulka_3

 

 

 

Okolie

Typy na výlety v okolí Rekreačného zariadenia Priedhorie:

 

Túra na Strážov


Strážov je najvyšší vrchol Strážovských vrchov, srdce rovnomennej národnej prírodnej rezervácie a chránenej krajinnej oblasti. Výstup na najvyšší z jeho piatich vrcholov by nemal chýbať v štatistike žiadneho turistu.Túto nádhernú túru môžete absolvovať vďaka výbornému turistickému značeniu priamo z nášho rekreačného zariadenia. Po ceste budete obdivovať krásne skalné partie Sokolia, nádherný výhľad na dolinu z Medvedej skaly, Strážovské vodopády, končiar Strážov, ktorý poskytuje úžasnú panorámu na okolie.

 

Poklady jaskýň


Jedným z najväčších bohatstiev okolia nášho zariadenia je množstvo krasových jaskýň. Najväčšími jaskyňami sú Dúpna, Četníkova svadba, Jánošíková jaskyňa, Otcova jaskyňa, Priepasť medzi kačkami a Strážovská priepasť. Sprístupnené sú len čiastočne s časovým obmedzením.

 

Na farme


Malá zastávka na Farme Pružina urobí radosť nielen veľkým, ale aj malým. Deti sa môžu pokochať pohľadom na ovečky či jahniatka a dospelý si pochutnajú na špecialitách miestneho “salaša”. Tu sa vyrábajú a predávajú BIO ovčie syry a BIO výrobky z nepasterizovaného ovčieho mlieka:
hrudkový syr, údený syr, oštiepok, 100% bryndza salašnícka, nite, bačove uzlíky údené, žinčica a nakladané syry. Novinkou sú aj syrové torty.

 

 

- rázovitá obec Čičmany - 8,1 km - Súľovské skaly - 28,2 km - Maninská tiesňava - 19,5 km - termálne kúpalisko Rajec - 21,2 km, Raj. Teplice - 27,9 km -

okolie-okolie

okolie-okolie

okolie-okolie

okolie-okolie

okolie-okolie

okolie-okolie

okolie-okolie